Na kole po rozhlednách Česko-Slovenského pohraničí

Předmětem projektu je vybudování páteřního systému cyklostezek, který spojí Zlínský kraj s Trenčianským krajem. V případně ČR se jedná o realizaci úseků v rámci mezinárodní cyklostezky Bečva – Vlára – Váh (BEVLAVA) a dále pak cyklostezky Ploština. Předkladatelem projektu a vedoucím partnerem je Sdružení obcí mikroregionu Valašské Klobucko, v rámci sdružení se do projektu zapojilo město Valašské Klobouky, obce Vysoké Pole, Újezd a Vlachovice a mimo sdružení pak město Slavičín, hlavním přeshraničním partnerem bude obec Horné Srnie. Konkrétním výstupem pro město Slavičín bude vybudování 1,3 km cyklotrasy z Hrádku do Šanova, a propojení Slavičína s cyklostezkou vedoucí z Luhačovic do Horné Súče, případně na Bojkovsko a dále. Projekt je realizován v období březen 2021 - červen 2023. Projekt je realizován díky přeshraničnímu programu Interreg V-A SK–CZ, rozpočtu Ministerstva pro místní rozvoj a rozpočtu partnerů.

Na kole po rozhlednách Česko-Slovenského pohraničí
Reg. č. 304021X212