Poznáváme historii a krásy Slavičínska (2022) – Klub přátel historie Slavičína

Členové spolku Klub přátel historie Slavičínska chtějí zpřístupnit polozapomenuté pietní místo Morový hřbitov a zároveň jej propojit se studánkou Bučkova jama, která byla znovuotevřena městem Slavičín v roce 2022. Dobrovolnicky vyčistí prostor na území původního morového hřbitova, vytvoří návrh informační cedule, nechají vyrobit dřevěný panel a instalují jej na toto pietní místo. Označí stezku z města Slavičín malými směrovými cedulkami tak, aby navedli návštěvníka k Morovému hřbitovu a dále k obnovené studánce – Bučkově jamě. V místě studánky vybudují přístupový haťový chodník v místě bažiny a vyčistí okolí od náletových dřevin. Na místo také instalují lavičku, která bude sloužit návštěvníkům k odpočinku.

Projekt byl prodloužen do 06/2023 a celkově bude podpořen částkou 32 450 Kč.